top of page

„Já jsem to vždycky nějak věděl. Když mi bylo asi sedm a vy jste byli na mojí vánoční besídce… Stál jsem na pódiu mezi ostatníma dětma, který se tak strašně bály, že se jim třásl hlas a některý i brečely… a holky si pořád nervózně vytahovaly punčocháče… Stál jsem tam úplně klidně a nemohl se dočkat, až začneme sborově zpívat Narodil se Kristus Pán. Nebál jsem se, protože ty jsi mi, tati, řekl večer před tím: ‚Není důležitý, co se bude dít, ale jak si to užiješ. Užij si každou vteřinu a všechno bude dobrý.‘ A tak jsem tam stál a užíval si každou vteřinu. A všechno bylo dobrý. Když zazněly první tóny klavíru, zavřel jsem oči a poslouchal… Užíval jsem si, že brzo budou Vánoce, že kolem mě všichni zpívají, a že se můžu nadechnout… Otevřel jsem oči a vy jste se přede mnou drželi za ruku a smáli se, protože jste viděli, že já mlčím a jenom poslouchám… A já byl šťastnej, že jste tam se mnou… Pak začala poslední sloka, a tak jsem rychle zavřel oči, abych si jí ještě mohl užít, než skončí. V tu chvíli jsem pochopil, co znamená, že na každý chvilce záleží.“

 

Narozeninová oslava radosti, která nabízí divákům možnost ponořit se s humorem a nadhledem do příběhu o strachu z konce života.

Doporučený věk: 12+

Délka: 65min

Misa_Viola-197

Misa_Viola-197

Misa_Viola-150

Misa_Viola-150

Misa_Viola-108

Misa_Viola-108

Misa_Viola-21

Misa_Viola-21

Misa_Viola-55

Misa_Viola-55

Inscenace vznikla ve spolupráci s Nadací rodiny Vlčkových, která se věnuje rozvoji dětské paliativní péče v České republice.

Hrají:

Klára Trojanová, Luboš Veselý, Vojtěch Franců

 

Scénář a režie: Michaela Váňová
Hudba: Ondřej Rychlý

 

Premiéra: červen 2023

Praha, divadlo Viola

Hraje se pravidelně ve Werichově vile

v Praze.

bottom of page